Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Blog

Zavinovací sukně, víte, jak na ně?


Zdůrazňují pas a ženskou siluetu. Jsou neskutečně pohodlné. Řadí se mezi variabilní oblečení, které vám nahradí další kousky v šatníku. Určitě je znáte. Zavinovací sukně. Ale víte, jak na ně?

 

zavinovací sukně z indie

 

Fenomén zavinovací sukně

Zavinovací sukně patří bezpochyby mezi nejstarší typy oděvu na světě. Původní pruh látky, který si kolem sebe člověk ovinul a nějak zavázal, naznal v průběhu staletí, samozřejmě, pár změn. Pořád ale zůstává zavinovací sukně jednou z nejoblíbenějších a nejpohodlnějších věcí, kterou si na sebe člověk může obléct.

Zjednodušeně řečeno, vypadá každá zavinovací sukně jako velký kus látky s dvěma provázky na zavázání. Kromě délky se liší i tvarem, najdeme sukně bohatě zdobené vyšíváním i volány, dvojité sukně a v neposlední řadě i sukně zpola zavinovací, které už sice v podstatě zavinovací nejsou, ale vypůjčily si od zavinovaček ten slušivý efekt.

 

Jak si vybrat slušivou zavinovací sukni?

Každá z nás máme asi ponětí o tom, jakou volit délku sukně. Některá se nejlíp cítí v sukni po kotníky, jiná v kraťoučké, co zakrývá sotva zadeček. U zavinovacích sukní se tedy nejvíce soustřeďte na střih.

Když sukni rozvinete, mívá vždy jeden ze základních tvarů, a to buď obdélník, nebo (s trochou fantazie) lichoběžník. Obdélníková zavinovačka vám z omotaných nohou udělá širokou trubku a sluší tak jen vybranému typu štíhlých a dlouhonohých žen. Lichoběžníková se krásně rozevírá do písmene A, což je střih, který, jak je staletími ověřeno, sluší opravdu každé ženě a nikdy s ním nešlápnete vedle.

 

bavlněné zavinovací sukně

 

Jaká je správná velikost zavinovací sukně?

Další věc, na kterou si dejte pozor, je šířka. Čím širší, tím více omotá. Pokud nechcete chodit s jednou nožkou trvale odkrytou, vybírejte sukni, která je (bez zavazování) v pase široká alespoň o 15 cm více, než je váš obvod pasu. Například je-li váš obvod v pase 70 cm, vybírejte sukni širokou minimálně 85 cm. Čím více, tím lépe. A ještě o něco víc, pokud ji budete chtít nosit na bocích.

 

Jak si zavinovací sukni uvázat?

Častý kámen úrazu. Mnoho žen se zavinovačkám vyhýbá, protože se bojí, že z nich v nejméně šťastnou chvíli sukně zkrátka sklouzne. Přitom to chce dodržet jen jednoduchá pravidla. Sukni omotejte kolem těla v té výšce, kde ji chcete mít. Pokud má sukně poutko, jednu šňůrku jím protáhněte a sukni – pozor, teď přijde to nejdůležitější – pevně uvažte. Není třeba žádný námořnický uzel, stačí pevně utáhnout a udělat pěknou fortelnou mašličku.

 

jak zavázat zavinovací sukni

 

Kde nosit uzel zavinovací sukně?

Kam patří uzel? To je jednoduché – kde se vám nejvíc líbí a je to pro vás nejpraktičtější. Nejčastěji se nosí na boku, ale velmi dobře vypadá i vzadu. Má-li sukně dlouhou a zajímavou šňůrku, klidně si uvažte ozdobnou mašli i vpředu na břiše. Důležité je jen udržovat ji v mezích – vepředu – nalevo- napravo – vzadu. Nic mezi tím, jinak to vypadá nedbale.

 

Spadne? Nespadne!

Při vázání obvykle soustředěním zatajujeme dech. Když sukni uvážeme a vydechneme, sukně se napne a správný uzel se ještě utáhne. Trošku se v sukni zavrťte, udělejte kolečko… Pokud by sukně byla špatně zavázaná, začne klouzat už teď. Pokud drží, není důvod, aby nedržela i po zbytek dne.

Pokud byste si přeci jen nebyla jistá, zdali sukni vážete správně, noste ji nejprve třeba den dva jen po doma. Ze začátku možná budete chvilku zkoušet, v jaké výšce vám sukně nejlépe sedí a všelijak ji štelovat. Ale garantuji vám, že po pár hodinách už si ani nevzpomenete, že někde nějaký uzel máte. A možná si pak budete chtít pořídit další zavinovací sukni. Abyste měla jednu na ven a jednu na doma.

kolová zavinovací sukně

 

Zavinovací sukně jako multifunkční oděv

Zavinovací sukně jsou oblíbené i proto, že se řadí mezi variabilní oblečení, které lze nosit mnoha způsoby. Jedna dlouhá zavinovačka vám skvěle vystačí jako sukně, krátké šaty, pléd nebo třeba deka na pláž. V poslední době jsou taky velmi oblíbené dvojité zavinovací sukně zvané Kariza, ze kterých vytvoříte až stovku oděvů!

 

Věříme, že teď už se zavinovacích sukní nebojíte. Víte, jaký vybrat střih. Dočetli jste se, jak ji uvázat, aby vám nikdy nespadla. A proč byste si měly pořídit minimálně dvě wink

 


 

 

 

 

 

Datum: 18. březen 2019, autor: Hana Tomeš Filipi

Doprava zdarma při objednávce nad 1000 Kč
Dárek ke každé objednávce

Kontaktní adresa

Orient shop Omtara
Střížov 10
Drahanovice
783 44

Velkoobchodní sekce

Sociální sítě

Přejít na stránky olomouckeorient.cz
Všechna práva vyhrazena Orient shop Omtara 2014