Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Blog

Stonewash, když se šaty perou s kameny...


 

Seznamte se s unikátní metodou, která udělá z nového oblečení ošuntělý, originální a svébytný kousek. Navíc kousek, který je měkoučký a příjemný na omak. Jak? Podívejte se – a s trochou odvahy (a jednou pračkou navíc) můžete zkusit sami!

 

 

Stonewash a jeho zrod

stonewash kurtaZa objevitele této metody jsou nejčastěji označováni dva francouzští stylisté a návrháři François a Marithé Girbaudovi. Ti přišli s touto metodou v roce 1972 a dali světu nový, omšelý styl, který každého chytne za srdce.

Stonewash si nejlépe rozuměl a rozumí v oblasti džínové módy. První velký boom zažil stonewash kolem roku 1980 a obzvláště se mu zalíbilo v punkové a rokové kultuře. Ale nezůstal jen zde – rozšířil se napříč skupinami. A uchytil se, jak jinak, také v Nepálu. Naštěstí.

 

Co to tedy je?

nepálské šaty stonewashZjednodušeně – stonewash je proces, při kterém se uměle opotřebuje látka. Dostává tak mimořádně svébytný a hlavně nadčasový vzhled. Oblečení vyniká barevnými odchylkami, různými světlejšími fleky a skvrnami, které jsou nahodile a celoplošně rozmístěny po oblečení.

Látka se tímto procesem změkčuje a zvyšuje se také pružnost vláken. Oblečení, které prošlo tímto procesem, je na omak příjemnější a jemnější.

 

Jak se dělá ošuntělá móda?

Stonewash by se dal přeložit jako „praní kameny“. A je to úplně přesné – do pračky se naháže pár kamenů, hodí se tam nějaká ta košilka a pustí se program.  Nejčastěji se používá druh pemzy, protože je drsná a z povrchu látek dobře obrušuje barvu.

Praní s kameny se může několikrát opakovat, ale podstatné je to nepřehánět, aby se nepoškodilo oblečení. Naštěstí v Nepálu jsou doslova stonewashoví mistři!

 

Co najdete u nás?

košile kurta stonewash

 

Tradiční baštou stonewashového oblečení je Nepál. Jeho obliba po určitém poklesu opět neustále roste a to je rozhodně dobře – stonewashové oblečení je unikátní a naprosto originální.

 

šaty stonewash

 

Můžete se s ním setkat prakticky kdekoli. Oblíbené jsou košile a kurty, stonewashové šaty a stonewash najdete také na mikinách, halenkách nebo taškách!

 

 

 

 

 

A co vy? Máte také nějaký ten stonewashový kousek doma?

Datum: 8. říjen 2018, autor: Michal Tomeš

Doprava zdarma při objednávce nad 1000 Kč
Dárek ke každé objednávce

Kontaktní adresa

Orient shop Omtara
Střížov 10
Drahanovice
783 44

Velkoobchodní sekce

Sociální sítě

Přejít na stránky olomouckeorient.cz
Všechna práva vyhrazena Orient shop Omtara 2014