Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Blog

Kariza - 1 sukně, 100 možností


Kariza je zavinovací sukně. Kouzelná zavinovací sukně – z jednoho jediného kousku můžete vykouzlit desítky různých typů oblečení. Nevěříte? Podívejte se na 10 nejlepších a přečtěte si, jak jsme se zamilovali do kariza sukní a proč si je oblíbíte i vy!

 

Kariza, co to je?

Na první pohled se jedná o dvojitou oboustrannou zavinovací sukni s dlouhými poutky. Což je samo o sobě super nápad, neboť každá vrstva má obvykle jiný vzor i barevné provedení a točit ji tak můžete podle nálady. Tím to ale zdaleka nekončí. S lehounkým klouzavým materiálem (přečtěte si o tom, co je viskóza, rayon a umělé hedvábí?) se velmi dobře pracuje, uvázat si jednoduché šaty či tuniku tak zvládne každá žena.
zavinovací sukně z hedvábí
Sympatické je i to, že se kariza (obvykle) vyrábí ze sárí - jedná se tedy o působivě recyklovaný materiál. Občas se tak sice mohou na některých sukních vyskytnout drobné flíčky či žmolky, což ale nepůsobí nikterak rušivě, naopak přidává na autentičnosti.
 

 

7 Omtara tipů na uvázání variabilní sukně kariza

Člověk nepřestává žasnout, kolik nejrůznějších modelů se dá ze dvou sešitých kusů látky s dlouhými šňůrkami vykouzlit. Které jsme si oblíbili my?

 

  1. Jednoduchá zavinovací sukně

Základním úvazem karizy je klasická zavinovací sukně. Sukni jednoduše omotejte kolem těla, jednu šňůrku protáhněte dírkou a pevně zavažte. Pokud máte o tomto způsobu úvazu jakékoliv pochybnosti, zbavíte se jich po přečtení našeho článku Zavinovací sukně – jak na ně.

Zavinovací kariza sukně

 

 

  1. Princeznovská zavinovací sukně

Elegantnější verze zavinovací sukně. Sukni uvažte dle předchozího návodu, mašličku si udělejte na boku. Vezmete přední cíp horní vrstvy a zavažte ho do mašličky, kterou máte na boku.

dvojitá zavinovací sukně

 

  1. Ležérní šaty s vodovým výstřihem

Pohodlný model ideální přes plavky na pláž. Sukni si uvažte v pase klasickým způsobem. Vezměte cípy horního dílu, zlehka je zatočte a zavažte za krkem. Jednoduché, že?

univerzální sukně 100 v 1

 

  1. Romantické šaty – třeba na rande

Karizu roztáhněte a zpředu obtočte přes prsa kolem těla. Vzadu překřižte a šňůrky veďte dopředu pod prsy. Udělejte uzel a šňůrky překřížením dvakrát zamotejte. Veďte je nahoru mezi prsy a protáhněte provlékací dírkou. Poté je opět rozpojte a uvažte kolem krku. Tento model působí velmi žensky a vytvořit ho není tak komplikované, jak se na první pohled může zdát.

zavinovací sukně kariza multifunkční

 

  1. Šaty v antickém stylu

Působivé šaty ve stylu starého Řecka. Karizu roztáhněte tentokrát za zády a jednu její levou polovinu obtočte šikmo nahoru doprava přes prsa, šňůrku přehoďte přes pravé rameno na záda. Druhou půlku karizy omotejte kolem pasu, šňůrku obtočte podél těla a na levém boku obě šňůrky svažte. U tohoto modelu je třeba dávat pozor, aby byla látka přes prsa pěkně napnutá a pevně převázaná, jinak by se mohla horní část šatů všelijak odchlipovat, což není žádoucí. Zvláště, pokud tvoříte tento model bez podprsenky. 

šaty v antickém stylu

 

  1. Volné boho šatičky

Karizu roztáhněte za zády, obtočte dopředu na prsy a s pomocí cípů udělejte uzel. Cípy pak ještě jednou překřižte a uvažte za krkem na mašli. Vpředu mezi prsy tak vznikne zajímavý zvlněný kanýr. Tento model dobře odvádí pozornost od většího bříška.

kariza sukně v boho stylu

 

  1. Sexy šaty bez ramínek

U tvorby těchto šatů postupujte stejně, jako u předchozího modelu. Jen šňůrky místo za krkem veďte mezi prsy, překřižte a zavažte za zády. Tento model vám večer na baru zajistí nejeden drink zdarma ;-)

kariza šaty bez ramínek

 

 

Magické kariza sukně na Omtara.cz

Sukně kariza dovážíme již od roku 2009. Patří mezi TOP kousky z Indie, jejichž obliba neklesá - právě naopak! A není se vůbec co divit... Podívejte se na všechny naše krásné kariza sukně!

 

kariza sukně

 

 


 

Tak teď už víte, co to je sukně kariza. Že je to dvojitá, oboustranná, hedvábně jemná, zavinovací sukně pro téměř každou postavu. Víte, že z jedné kariza sukně zavážete až 100 různých druhů oblečení a 7 z nich už umíte!

 

 

Datum: 23. květen 2019, autor: Hana Tomeš Filipi

Doprava zdarma při objednávce nad 1000 Kč
Dárek ke každé objednávce

Kontaktní adresa

Orient shop Omtara
Střížov 10
Drahanovice
783 44

Velkoobchodní sekce

Sociální sítě

Přejít na stránky olomouckeorient.cz
Všechna práva vyhrazena Orient shop Omtara 2014