Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Blog

Praktický průvodce výběrem originálních dárků na Omtara.cz


V našem průvodci vás provedeme postupně výběrem dárků pro ženy, muže, babičky a naši milou mládež. Teď se ovšem v rychlosti mrkneme na pár základních tipů a triků, které jsou pro všechny společné a které vám usnadní výběr toho pravého ořechového. Nebo indického.

 

Aby to Ježíšek stihl…

Omtara.czAno, dopravci bývávají před Vánoci mimořádně vytížení. Proto doporučujeme dárky objednat s dostatečným předstihem! Na poslední chvíli to je stres a to úplně tak nehraje s cukrovím. Letos vychází Vánoce na pondělí 24.12.. Ideální je finišovat u nás s nákupy 18.12.

Českou poštou bývává doručení nejrychlejší a (překvapivě) nejspolehlivější – balíky zasíláme do ruky a měly by být doručovány druhý den po odeslání. Také dopravce Geis se vyznačuje poměrně slušnou rychlostí (zpravidla také druhý, případně třetí den). Za nejpomalejší (ale zase nejlevnější) můžeme považovat Zásilkovnu, kde raději počítejte s 3-4 dny, než bude balíček připravený. Proto tuto službu na poslední dny moc nedoporučujeme.

Dárky na poslední chvíli (poslední týden) se vyplatí platit na dobírku. Můžete na našem eshopu zvolit také možnost platby převodem z účtu – máte k dispozici účty u Fio banky a mBanky. Nicméně, pokud nemáte stejnou banku, převody obvykle trvají 1-2 dny, a to poněkud zdrží celý proces. Veškeré platební údaje vám zasíláme emailem po rekapitulaci.

 

Co když se netrefím?

Tak se vůbec nic neděje. Ne, vážně, nic se neděje. Vždycky existuje nějaká ta možnost, že to neklapne, to je jasné. A my to chápeme. Proto po celý leden (až do konce) je možné zboží u nás vyměnit za jiné. A navíc úplně zdarma! Zkrátka nám zašlete to, co se nepotkalo s úspěchem, a vyberete něco jiného. A to něco vám pošleme obratem zcela zdarma. Dobré, že? Do dvou týdnů od nákupu vám také můžeme zaslat peníze za vaši objednávku.

Takže žádný stres. Vždy se s námi domluvíte. Vymyslíme to tak, aby to vám co nejvíce vyhovovalo.

dárky omtara.cz

10 základních triků pro výběr dárků

  • Základem úspěchu je podrobná rychlostudie předpokládaného obdarovaného.
  • Všimněte si, co nosí a co používá. Preferuje spíše kalhoty? Nebo je to člověk, co nosí jen košile? Má byt plný šátků? Všude se povalují různé kapsičky a peněženky? Nedá dopustit na náušnice? V pokoji to voní jako v hinduistickém chrámu? Určitě nešlápnete vedle, když rozšíříte jeho sbírku oblíbených kousků.
  • Plno nápadů dostanete, když otevřete šatní skříň (což někdy bývá podobné jako otevřít tu Pandořinu). Zkuste ji prohlédnout (a nenechte se u toho načapat, vypadá to podezřele). Jaké barvy převažují? Jsou to teplé barvy? Červená, žlutá, oranžová? Nebo zemité, jako například hnědá, zelená, okrová? Nebo je preference spíše univerzální černé, šedé a bílé? Jednoduché to budete mít, když to ve skříni vypadá jako v cirkusovém stanu – můžete vybrat jakoukoli barvu a pravděpodobně se nespletete!
  • Když se rozhodnete pro oblečení, nastává otázka velikosti. Ale máme to dobře vymyšlené! Vezměte to, pro co jste se rozhodli. Například šaty. Položte je pěkně na podlahu a narovnejte. Popadněte metr a změřte šířku pod pažím, délku šatů a případně délku rukávů. To jsou základní parametry, které také měříme a najdete je u každého našeho oblečení. Když to bude sedět (plus mínus), máte vyhráno a šance, že to padne, jsou mimořádně vysoké. Vždy měřte podobné oblečení (košile, když pokukujete po košilích, šaty k šatům a tak…). Neměřte postavu, je to zbytečné a velice, velice nápadné (a měřit někoho ve spánku je poněkud… nepřesné.)
  • Když už jste s měřením úplně v koncích a nevíte, kudy kam, existuje v oblečení jeden zázrak. A tomu se říká volná velikost. To je, co? Ano, je to velikost, která padne (téměř) každému, protože je ušitá tak, že se pohodlně roztáhne přes několik velikostí. Případně jen tak étericky splývá.
  • Pánské nebo dámské? Toť trošku oříšek. Většina oblečení na našem eshopu je spíše dámského typu. A několik věcí je zase čistě pánského ražení – například košile a kurty či pánské kalhoty. Ale jsou určité druhy oblečení, kdy se hranice těžko rozeznávají – například turecké kalhoty. Obecně vzato, poměry jsou volné a nikoho nepřekvapí trochu extravagance. Takže příliš hlavu si s tím lámat nemusíte, nebudete-li přemýšlet o šatech pro bráchu.
  • Co dál? Víte o nějakých alergiích? Obzvláště se to týká bižuterie. Většina bižuterie je vyráběna z obecného kovu, který může citlivější jedince trošku rozhodit. Ale dobrou alternativou jsou dřevěné a kostěné, mosazné či stříbrné šperky.
  • Budete-li uvažovat o vonných tyčinkách, sáhněte po nějaké neutrální vůni. Darovat Levanduli švagrovi nemusí být vždycky trefa do černého. Proto se mrkněte po takových, které nebudou příliš výrazné. Nejoblíbenější jsou například Sandal wood (santalové dřevo), Meditation a podobně laděné vůně. A rozhodně – vybírejte pouze kvalitní vůně, ze kterých nebude bolet hlava, jsou přírodní a neparfémované a zanechávají za sebou dlouhé a příjemné aroma. Ale to jsou u nás skoro všechny…
  • Pravidla se mohou porušit. Mějte na paměti, že máte jedinečnou příležitost darovat něco, co by si člověk normálně nekoupil. Nebo neměl odvahu vyzkoušet. Využijte této možnosti! Můžete darovat třeba hennu na vlasy (a malování). Vonné tyčinky. Budhistický růženec na zklidnění a koncentraci. Zkrátka něco, čím překvapíte. Ale zase to moc nepřežeňte. Sice byste docílili hodně velkého údivu, kdybyste darovali tatínkovi bindi, ale dál už by to nebylo tak úspěšné. I když… kdo ví v dnešní době!
  • Originál. Vždycky originál. Mějte na paměti, že originál. Většina našeho zboží je vyráběna ručně. A máloco uvidíte na druhém. To je taky dobrý důvod, proč se rozhodnout pro zboží tohoto druhu. Je netradiční, ale přesto oblíbené a vyhledávané a oceňované pro svou – ano – originalitu.

 dárky na omtara.cz

Jsme tady pro Vás. Nejen na Vánoce.

Omtara.cz funguje 365 dní v roce. Nejen v prosinci. Dáváme si záležet celý rok. Můžete nám kdykoli napsat. Zavolat. Kontakty najdete zde. Můžete využít naše sociální sítě. Můžeme se taky sejít na nějakém focení. Zkrátka, nejsme stroje – a budeme rádi, když si popovídáme. O našem zboží víme všechno. Osobně ho vybíráme a mluvit budete přímo a jen s námi.

 

Rádi vám děláme radost

Naši stálí zákazníci to již vědí a pro ty nové to je milé překvapení – ke každému nákupu dáváme dárky. Vždycky něco pěkného vybereme. Takže se nechte překvapit, co nachystáme pro vás ;-)

Každého vašeho nákupu si vážíme. I malou objednávku vyřizujeme důsledně a se vší péčí.

 

Kam dál?

10 let, 10 Vánoc. Za tu dobu jsme vypozorovali, co frčí. Víme, jaké jsou horké tipy, čím zaručeně potěšíte a co je pro výběr bezproblémové. Sepsali jsme proto pro vás TOP dárky a rozdělili hezky podle toho, pro koho vybíráte. Nechcte se inspirovat a pohodlně vybírejte dále...

 

 


 

Máte vy nějaký svůj tip, jak vybrat dárek?

Napište nám dolů do diskuze a podělte se s ostatními!

Datum: 5. listopad 2018, autor: Michal Tomeš

Doprava zdarma při objednávce nad 1000 Kč
Dárek ke každé objednávce

Kontaktní adresa

Orient shop Omtara
Střížov 10
Drahanovice
783 44

Velkoobchodní sekce

Sociální sítě

Přejít na stránky olomouckeorient.cz
Všechna práva vyhrazena Orient shop Omtara 2014