Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Blog

Boho styl, krása bohémské svobody


Boho-Chic, to je spojení bohémské svobody a francouzské elegance. Styl, který se stále vrací a nikdy úplně nevyjde z módy…  Podívejte se, proč se těší takové oblibě!

Boho šaty

Boho a chic, co to vlastně je?šaty v boho stylu

 

Boho-chic vznikl spojením dvou termínů. Zatímco boho je uvolněný, rozevlátý a volnomyšlenkářský, chic je francouzské slovo vyjadřující módu, eleganci a vkus, u nás asi nejlépe vystihující je slovo šmrnc!

 

Spojením těchto dvou vznikla unikátní kombinace – můžete si dovolit téměř vše, ale musí to zůstat vkusné a elegantní!

 

Kde se vzal, tu se vzal

Boho-chic je poměrně mladá móda. Vznikl v 90. letech minulého století, ale nejpopulárnějším se stal ve Velké Británii v roce 2005 díky herečce Sienně Miller a topmodelce Kate Moss, které byly v tuto dobu na výsluní slávy a celý svět přísně sledoval jejich dress code. Spojené Státy si ho zamilovaly díky herečce a módní návrhářce Mary-Kate Olsen, vytvářející kontroverzní „boho Homeless outfity“.

Jeho obliba se vrací ve vlnách. Ačkoliv je stále nepopiratelná inspirace vlnou hippie i modely ze 40. let, v průběhu let naznal různých obměn. Vznikl například Balearic boho (aneb „naředěné“ boho), typický pro slunnou Ibizu, nebo boho-rock, krerý je zajímavým spojením rockové hudby a bohémského stylu či boho-gothic

Boho styl je trend, který stále prodělává bouřlivý vývoj. Přes veškeré obměny ale koncept zůstává stejný: buďte originální a nesplývejte s davem!

 

Proč je boho chic tak oblíbený?

Je to styl tvořený srdcem. Je vyjádřením osobních preferencí, nespoutaného ducha, vymanění se z klasické konfekce. Ačkoliv se zdá nezařaditelný, poznáte ho na první pohled.

Dlouhé rozevláté modely, vrstvení, výšivky, květiny, třásně…  Styl stvořený pro všechny ženy, které chtějí odhodit zábrany a zhluboka se nadechnout. Které touží být nespoutané, bouřlivé, intuitivní, divoké i podmanivé. Které chtějí cítit energii, prožívat ji a plnými doušky vychutnávat okamžiky okouzlení, radosti a nenucenosti...


šaty boho styl

 

Co najdete u nás?

Indové si boho-chic  zamilovali. Indická fascinace výšivkami, zdobením, složitými vzory a lehounkými materiály dokonale ladí s boho-chic stylem oplývajícím květinami, dlouhými „cikánskými“ sukněmi a kovovými cingrlátky.

šaty v boho styluAni my jsme neodolali! Najdete u nás dlouhé elegantní boho šaty s orientálními a květinovými vzory, hippie batikované šaty, dlouhé orientální tuniky, bohémské krátké šatičky, i vyšívané a ručně tištěné dlouhé sukně až po kotníky (Jak se ručně razítkuje? Přečtěte si zde)

 

 

 

Také jsme pro Vás na naší speciálce na indické šaty (eshop www.indickesaty.cz) připravili kategorii boho šaty, kde najdete spousty krásných šatů ve stylu boho!

Boho šaty

 


 

A co vy? Líbí se vám boho-chic móda? Jaké kousky jsou vaše oblíbené?

Podělte se o své názory v komentářích tohoto článku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datum: 1. červenec 2018, autor: Hana Tomeš Filipi

Doprava zdarma při objednávce nad 1000 Kč
Dárek ke každé objednávce

Kontaktní adresa

Orient shop Omtara
Střížov 10
Drahanovice
783 44

Velkoobchodní sekce

Sociální sítě

Přejít na stránky olomouckeorient.cz
Všechna práva vyhrazena Orient shop Omtara 2014